Elektronické zabezpečení

Elektronické zabezpečení

Krádeže v obchodech způsobují ročně dle statiky v České republice škodu ve výši nejméně 10 miliard korun. Obchodníci sice mohutně investují do zabezpečení jako kamerové systémy, elektronická ochrana zboží ale stále se jim nedaří radikálně zamezit tuto činnost zlodějů.  Nejčastěji používané jsou elektronické brány, které u výstupu z obchodů hlídají zda není proneseno zboží opatřené bezpečnostními etiketami.

Na trhu v současné době jsou nabízeny různé systémy AM (akustomagnetické), EM (elektromagnetické) a RF (rádiofrekvenční) přitom nejlevnější a nejrozšířenější jsou brány RF na frekvenci 8,2Mhz.

 

Jak brány fungují ?

Zboží, které je opatřeno pevnými či papírovými bezpečnostními etiketami při průchodu bránami vyvolají poplach ve formě zvukového a světelného signálu. Zboží, které bylo řádně zaplaceno u pokladen je zbaveno bezpečnostních etiket a nevyvolají žádný poplach.

V dnešní době všechny běžné systémy tedy AM,EM, RF jsou více méně strašák pro neprofesionální zloděje.

Ceny detekčních brán na frekvenci 8,2MHz v průběhu posledních 5-ti letech značně klesly kvůli snížení výrobních nákladů a tak se systém stal velmi rozšířeným a stále více drobných obchodníků si ho mohou dovolit pořídit. I přes jejich omezení brány prokazatelně  pomáhají ke snížení počtu krádeží a představují tak dobrou investici pro podnikatele.

 

 

 

 

 

 

Ukázka provedení:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací